MOKYKLOS ISTORIJA
VEIKLOS KRYPTYS
PASIEKIMAI
PROJEKTAI
MOKYKLA
Kontaktai
Administracija
Mokytojai
Ko mokome
Savivalda
Konkursai
MOKYMAS COVID-19 SĄLYGOMIS
ADMINISTRACINĖ INFORMACIJA
Planavimo dokumentai
Vidaus tvarkos dokumentai
Finansinės ataskaitos
Biudžeto vykdymo ataskaitos
Tyrimai ir ataskaitos
Atestacija
Psichologinis saugumas
Parama mokyklai
TEISINĖ INFORMACIJA
KORUPCIJOS PREVENCIJA
ASMENS DUOMENŲ APSAUGA
LAISVOS DARBO VIETOS
MOKINIAMS
Elgesio taisyklės
Pamokų tvarkaraščiai
Kolektyvai
Savanorystė
TĖVAMS
Atlygis už neformalųjį švietimą
Transporto kompensacijos
Apklausos
MUZIKOS RAIŠKA
Konkursai, festivaliai
Seminarai, stovyklos
Koncertai, šventės
Padėkos
Geroji patirtis
DAILĖS RAIŠKA
Konkursai, plenerai
Parodos
Dailės darbų galerija
Padėkos
Geroji patirtis
NVŠ PROGRAMA
BIBLIOTEKA
Sukaktys, parodos
Biržų krašto menininkai
Naujos knygos
FOTOGALERIJA
ARCHYVAS
KLAUSKITE
NUORODOS


DAILĖS RAIŠKA Geroji patirtis  


SEMINARAS MOKYKLŲ VADOVAMS IR DAILĖS MOKYTOJAMS KUPIŠKYJE

2022 m. gruodžio 2 d. Kupiškio meno mokykla organizavo respublikinį metodinį edukacinį seminarą mokyklų vadovams bei dailės mokytojams „Lyderystė mokymui(si) – dėmesys mokyklos kaitai ir pažangai“.
Susitikimas prasidėjo Kupiškio etnografijos muziejuje, kur buvo pabaigta Vlado Jakubėno muzikos mokyklos inicijuoto keramikos konkurso „Pasaka“ konkursinių darbų paroda. Muziejininkės aprodė muziejaus ekspozicijų sales, pristatė E. Ivanausko parodą „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“.


Antroji susitikimo dalis persikėlė į Kupiškio meno mokyklos dailės skyrių. Apie dailės dalykinių ir bendrųjų kompetencijų metodų parinkimą mokinių pažangai ir sėkmei dalijosi dailės mokytojai. Mokyklų vadovai diskutavo apie „Efektyvų vadovavimą šiuolaikinėje mokykloje“. Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Edita Timukienė pristatė pranešimą „Strateginis planavimas, stebėsena ir vertinimas“.

Dailininkai lankėsi muziejuose

2021 m. rugsėjo 15 dieną Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės ugdymo programos mokiniai buvo išvykę į Vabalninką ir aplankė Biržų krašto muziejaus „Sėla“ Vabalninko skyriaus naują ekspoziciją „Vieno namo pasakojime – XX a. Lietuvos istorijos lūžiai“. Po to mokiniai vyko į Utenos kraštotyros muziejaus padalinį – Vytauto Valiušio keramikos muziejų. Puodžius ir muziejaus įkūrėjas supažindino mokinius su puodžiaus amatu: vyko edukacinė žiedimo pamokėlė, mokiniai klausėsi įdomaus pasakojimo apie muziejų, apžiūrėjome ekspoziciją.

Spalvotos istorijos

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės ugdymo mokiniai mokslo metus baigė 2021 m. birželio 7–9 dienomis vykusią stovyklą „Spalvotos istorijos“. Stovyklos metu mokiniai lankėsi Kristinos ir Jurio Milišiūnų avių ūkyje, augalų antspaudų technika dekoravo pirkinių krepšelius, dalyvavo psichologės Žanetos Taurienės kūrybinėse dirbtuvėse „Spalvos ir emocijos“. O paskutinę dieną stovyklautojus nudžiugino BTVMC specialybės mokytojos Vitalija Pociūnienė ir Renata Kaminskienė, mokiusios paruošti valgomuosius dažus ir jais dekoruoti meduolius.
Stovykloje kurti darbeliai eksponuojami Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.
Stovykla buvo vienas iš projekto „Spalvotos istorijos“ renginių. Projektas vykdomas visuomenės sveikatos programų, finansuojamų Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos, lėšomis.

Praktiniai mokymai „Zentangle – nuo hobio iki terapijos“

Biržų Švietimo pagalbos tarnybos kvietimu dalyvauti jų organizuojamuose praktiniuose mokymuose „Kolega kolegai“ 2021 m. balandžio 26 dieną Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos dailės vyresnioji mokytoja Jurgita Narvidaitė-Varžinskienė vedė praktinius mokymus „Zentangle – nuo hobio iki terapijos“. Mokymų metu Biržų rajono savivaldybės pedagogai susipažino su vienu iš atsipalaidavimo ir meditacinio meno metodu, kuris ne tik ugdo kūrybiškumą, bet ir padeda sutelkti dėmesį, susikaupti, lengviau susidoroti su stresu ir įtampa.
Šio metodo, dar kitaip vadinamo Dzenraizgymu, autoriai yra Rickas Robertsas ir Maria Thomas. Jų sukurtas nesudėtingas, atpalaiduojantis ir smagus būdas pasikartojančiais raštais ant nedidelių popieriaus lapelių kurti nuostabius paveikslėlius yra plačiai naudojamas visame pasaulyje. Zentangle piešimo tikslas yra pagerinti žmogaus savijautą ir atpalaiduoti, todėl pati piešimo esmė yra paprastumas. Iš pirmo žvilgsnio sudėtingai atrodantys piešiniai iš tiesų tėra iš taškų ir linijų sudaryti įvairūs raštai. Piešiant besikartojančius raštus sukuriami nuostabūs vienetiniai paveikslėliai, kurie ne tik džiugina akį, bet ir ramina, lavina vaizduotę, padeda susikaupti, pajusti pasitenkinimą ir pasitikėjimą savimi, būti čia ir dabar bei mėgautis pačiu piešimo procesu. Šis piešimo būdas tinka visiems, net ir tiems, kurie mano, kad visiškai nemoka piešti.
Zentangle piešimui užtenka trijų paprastų priemonių: juodo rašiklio, pieštuko ir popieriaus lapo. Smagiausia tai, kad kuriant čia neįmanoma suklysti, nes nėra jokių taisyklių, o piešiama be jokio išankstinio plano ar vizijos, kaip turėtų atrodyti baigtas darbas. Tiesiog suteikiama laisvė mėgautis pačiu procesu be jokių išankstinių lūkesčių.
Mokymu metu buvo ne tik aptarta šio piešimo būdo nauda patiems mokytojams, bet ir pritaikymo galimybės pamokose, pasidalinta idėjomis ir patirtimi.

Vlado Jakubėno muzikos mokyklos informacija

Biudžetinė įstaiga. Kęstučio g. 6, LT-41174 Biržai. Tel.: 8 450 32 947, el. paštas: birzai.muzika@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 190547931