Kompozitorius Vladas Jakubėnas  
   
NAUJIENOS
MOKYKLA
Kontaktai
Mokyklos darbuotojai
Mokyklos taryba
Ko mokome
Nuotolinis mokymas
VEIKLA
Programa
Finansinės atskaitos
Atlyginimai
Viešieji pirkimai
RENGINIAI
Konkursai
Seminarai
Kūrybinės stovyklos
Koncertai, šventės
ARCHYVAS
2019 metai
2018 metai
2017 metai
2016 metai
2015 metai
2014 metai
2013 metai
2008 - 2012 metai
FOTOGALERIJA
DAILĖS SKYRIUS
Parodos
NUORODOS

ARCHYVAS  RADVILIADA – kunigaikščių Radvilų istorijai ir paveldui skirtas festivalis

Kėdainių krašto muziejus projektu „Radviliada 2020“ nori aktualizuoti vietos kultūrinį, istorinį palikimą, paveldo objektus, ugdyti Kėdainių gyventojų pasididžiavimą savo gyvenama aplinka. Festivalis „Radviliada“ kasmet pritraukia vis daugiau lankytojų ne tik iš Kėdainių, bet ir visos Lietuvos, o apie jo aktualumą liudija ir dalyvių, ir žiūrovų atsiliepimai.
Šiuo metu Kėdainiai stengiasi išnaudoti savo kaip pagrindinio Radvilų miesto Lietuvos viduryje daugiakultūrės istorijos ir paveldo potencialą kultūrinio gyvenimo įvairovei ir turistiniam patrauklumui didinti. Kėdainių krašto muziejus nuolat vykdo projektus, skirtus išsaugoti svarbius miesto istorijos momentus.
Ypač didelis dėmesys yra skiriamas šių dienų žmogui pristatyti kunigaikščių Radvilų istoriją ir paveldą. Tam 2015, 2016, 2017, 2018 ir 2019 m. surengėme senamiesčio šventes – festivalius „Radviliada“. Jie padėjo perkelti Radvilų laikotarpio atmosferą ir aplinką į miesto erdves. Taip pat jau keletą metų bendradarbiaujame su kitos buvusios Radvilų valdos – Biržų – krašto muziejumi „Sėla“, su kuriuo kartu dalyvaujame mūsų muziejaus inicijuoto tarptautinio kunigaikščių Radvilų kelio projektuose.
Siekdami sustiprinti Radvilų valdų įvaizdį 2020 m. rengiame šeštąjį festivalį„Radviliada 2020“. Jo renginiai vyksta ne tik Kėdainiuose ir Biržuose, bet ir dar vienoje istorinėje Radvilų valdoje – Raudondvaryje (Kauno rajonas). Į festivalio veiklas įtraukiame Kauno rajono muziejų ir Kauno rajono Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialą.
Šis festivalis yra skirtas visoms amžiaus grupėms, nuo vaikų iki senjorų. Jame aktyviai dalyvauja įvairių trijų miestų kultūros ir švietimo įstaigų darbuotojai, moksleiviai. Siekdami, kad projekto meninės ir kultūrinės veiklos kokybė būtų puiki, nusprendėme pakviesti dalyvauti festivalyje Lietuvos, Latvijos ir Estijos žinomus atlikėjus, karybos rekonstruktorius, kurie pristatys Radvilų epochos muziką, šokius, kostiumus, papročius, karybos tradicijas. Bus pažymimos Kėdainių ir Biržų miestams nusipelniusių garsių ATR ir LDK didikų bei valstybės veikėjų, kunigaikščių Kristupo Radvilos (1585–1640) 380-osios ir jo sūnaus Jonušo Radvilos (1612–1655) 365-osios mirties metinės, atskleidžiama šių asmenybių įtaka savo valdų išsivystymui ir raidai.
Festivalis yra ypatingas tuo, kad visi jo renginiai vyksta unikaliuose istoriniuose Kėdainių senamiesčio objektuose ir erdvėse, Biržų ir Raudondvario pilyse. Projektą įgyvendina Kėdainių krašto, Biržų krašto „Sėlos“, Kauno rajono muziejų darbuotojai, Kėdainių ir Biržų muzikos mokyklos bei Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialo pedagogai ir moksleiviai.

Rimantas ŽIRGULIS
Kėdainių krašto muziejaus direktorius


Senosios muzikos festivalis „Baroko pavasaris Biržuose 2020“ sugrįžta!

2020 m. birželio 6 d. 18 val.
Biržų pilyje koncertuos senosios muzikos ansamblis CHIAROSCURO (Lietuva)


XVII a. vilanelos


Rūta Vosyliutė (mecosopranas)
Ieva Baublytė (išilginės fleitos, gotikinė arfa)
Saulius Lipčius (liuto forte, barokinė gitara)
Vilimas Norkūnas (basso continuo, klavesinas)

„Stebuklas, kai vienu metu gali išgyventi ir mirtį,ir gyvenimą, ir nežinau, aš pats ar gyvas, ar miręs, bet žinau, kad jums esu...“
(G. Stefani „Amante felice“, 1621 m.)

Vilanelų poetinio teksto šerdis – meilė bei ją supančios žmogiškosios emocijos: nostalgija, džiaugsmas, liūdesys, pyktis ir atleidimas. Rūta Vosyliūtė su senosios muzikos ansambliu „Chiaroscuro“ klausytojus kviečia pasinerti į neapoliečių ir italų dainų grožio ištakas – skirtingų kompozitorių sukurtas XVI–XVII a. vilanelas.

Sveikiname

Dainų šventės „Tau“ perklausos laimėtojus Jaunučių ir Jaunių choro dalyvius, jų mokytojas Jūratę Duderienę, Viktorija Morkūnienę ir koncertmeisteres Vijolę Eidukaitę, Romualda Butkevičienę.

Sveikinimas Jaunių choras Jaunučių choras

2020 m. kovo 12 dieną Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykloje vyko 2020 m. Lietuvos moksleivių dainų šventės „TAU“ chorų apžiūra. Komisijos pirmininkas Dainų dienos meno vadovas ir šventės dirigentas Raimondas Katinas puikiai įvertino apžiūroje pasirodžiusius Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos jaunučių chorą (mokytoja Jūratė Duderienė, koncertmeisterė Vijolė Eidukaitė) ir jaunių chorą (mokytoja Viktorija Morkūnienė, koncertmeisterė Romualda Butkevičienė) ir pakvietė dalyvauti liepos 6 d. Vilniuje Vingio parke vyksiančią 9-tąją moksleivių dainų šventę „TAU“.

Mokytoja Ieva Morkūnaitė

„Muzikos garsai – 2020“

2020 m. vasario 28 d. Panevėžio miesto Dailės galerijoje vyko II Respublikinis muzikos ir meno mokyklų antrojo instrumento (fortepijono) festivalis „Muzikos garsai – 2020“.


Festivalyje dalyvavo Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos chorinio dainavimo VI kl. mokinė Laura Čeponytė.

Mokytoja metodininkė Jūratė Duderienė

2020 m. vasario 6 d. Nacionalinėje filharmonijoje vyko Lietuvos kamerinio orkestro, smuikininko bei dirigento Hugo Ticciati ir violončelininko Roko Vaitkevičiaus programa „Vienišas angelas“.
Koncerte greta Pēterio Vasko meditacijos smuikui ir orkestrui „Vienišas angelas“ skambės Philipo Glasso, Terry Riley ir Josepho Haydno kūriniai styginiams arba orkestrui, Vlado Jakubėno Serenada violončelei ir fortepijonui (Arvydo Malcio aranžuotė) bei roko grupės „The Beatles“ daina „Across the Universe“ („Aplink visatą“; Johanneso Marméno aranžuotė).

2020 m. sausio 22 d.
Biržų kultūros centre
Biržų ir Bauskės muzikos ir meno mokyklų
KONCERTAS
„Draugystės tiltai“


„Dainų dainelė“ tai vienas unikaliausių ir daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių projektų.
2020 m. sausio 22 d. Pasvalio muzikos mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2020“ II etapo koncertas.

Jūratės Duderienės mergaičių ansamblis Hilarija Čeponytė

III etapas, kuris vyks LRT studijoje pateko Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokytojos metodininkės Jūratės Duderienės mergaičių ansamblis ir mokytojos Ievos Morkūnaitės solistė Hilarija Čeponytė.

Mokytoja metodininkė Jūratė Duderienė

Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokykla jau daug metų bendrauja ir bendradarbiauja su Bauskės muzikos ir meno mokyklos bendruomene. Kartu rengia bendrus koncertus tiek Bauskėje, tiek Biržuose.
2020 m. sausio 22 dieną Biržų kultūros centre įvyko bendras abiejų mokyklų mokinių koncertas „Draugystės tiltai“. Taip pat buvo atidaryta Bauskės ir Biržų jaunųjų dailininkų paroda.
Koncerto dalyvius pasveikino Savivaldybės mero pavaduotoja Astra Korsakienė, linkėdama, kad muzika neturėtų sienų, vienytų jaunuosius atlikėjus ir jų mokytojus.

Fleitos vyresnioji mokytoja Rima Venskienė


Biudžetinė įstaiga. Kęstučio g. 6, LT-41174 Biržai. Tel.: 8 450 32 947, el. paštas: birzai.muzika@gmail.com
Duomenys apie įstaigą kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 190547931